Mis on juhatuse liikme leping ja millal seda vaja on?
- Viimati muudetud:
- Autor: Kadi Lilienthal
Juhatuse liikme leping on leping ettevõtte ja juhatuse liikme vahel, mis reguleerib juhatuse tööülesandeid ja tasu, kui seda makstakse.
Kui oled ainuosanik ja ainus juhatuse liige, siis sa ei pea seda lepingut sõlmima, sest sa ei saa iseendaga sisuliselt lepingut teha – ettevõte ja juhatuse liige oled mõlemad sina ise.
Aga kui tulevikus lisandub ettevõttesse veel juhatuse liikmeid või osanikke ning soovid endale tasu maksta, siis võib juhatuse liikme leping olla vajalik (rangelt soovituslik), et panna selgelt kirja, milline on konkreetse juhatuse liikme roll ja kuidas tasu makstakse.